Sanal Ofis

Sanal Ofis

Sanal Ofis Nedir?

Fiziki bir ofisiniz olmadan; yasal firma adresi, firma telefonlarınızın cevaplanması, sekreterya ve posta ve kargolarınızın teslim alınması hizmetlerinin sunulduğu faaliyetlerin tamamı Sanal Ofis olarak adlandırılır.

Sanal Ofis Hizmetleri Neleri Kapsar?

Bir sanal ofisi kiraladığınızda bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre alacağınız hizmetleri belirleyebilirsiniz. Örneğin sadece kartvizitinizde görünecek bir adres ve gönderilerinizin alımı ve yönlendirilmesi için bile sanal ofisi kiralayabilirsiniz. Sanal Ofisin başlangıç paketlerinin ücretleri oldukça düşük düzeylerdedir.

Daha kapsamlı sanal ofis paketlerini seçerek sanal ofisinizi firmanızın yasal adresi olarak gösterebilir, adınıza bir telefon hattı alabilir ve telefonunuzun şirket adınızla cevaplanmasını, notlarınızın tarafınıza iletilmesini de sağlayabilirsiniz.

Sanal Ofis

Bizix Hazır Ofis, sanal ofisin müşterilerine bünyesindeki toplantı salonlarını indirimli kiralama, paylaşımlı ofislerden belirli saatlerde faydalanma gibi ilave seçenekler de sunuyor. Paylaşımlı ofis hizmetini kullanırken, limitsiz internet, çay ve kahve ikramı gibi olanaklardan da faydalanabilirsiniz.

Sanal Ofis Yasalara Uygun mu?

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre şirket kurulumu için sabit bir adres bildirme mecburiyeti vardır. Bu adres ister kiraladığınız klasik bir ofis olsun ister eviniz olsun isterse sanal ofis firmasının adresi olsun değişen bir şey yoktur. Vergi dairesi ve maliye açısından tebligat yapılabilecek bir adresin olması yeterlidir. Türkiye Cumhuriyeti yasaları çerçevesinde sanal ofisiniz yasaldır.

Firmamı Sanal Ofisin Adresi ile Nasıl Kurabilirim?

Sanal Ofis; fiziki bir işyeri, iş merkezi ve çalışma düzeni bulunan bir ofistir. Türkiye’de şirket kurulumu için bir tebligat adresi göstermeniz zorunludur. Firmanızın resmi adresini sanal ofisle yapacağınız resmi kira kontratı sayesinde, firma adresi olarak kullanabilirsiniz.

Bizix Hazır ofis ile yasal adresinizi gösterebilmek için bir sözleşme yaparsınız. Bizix Hazır Ofis’in size sunduğu adresi şirket adresiniz olarak göstererek resmi şirket kurulum işlemlerinizi tamamlarsınız. (İster şahıs şirketi kurun ister Limited veya Anonim Şirket her koşulda yasal adresiniz olarak kullanabilirsiniz.) Şirket kuruluş işlemleri sürecinde Bizix Hazır Ofis sizi yönlendirerek işlemlerinizi hızlı yapabilmenize yardımcı olacaktır.

Kimler Sanal Ofisi Kullanmalı?

Sanal ofis, çalışma zamanının çok büyük bölümünü ofiste geçirmeyen, mobil olarak çalışan, mesaisini dışarıda müşteri ziyaretleri veya saha çalışmalarıyla geçiren ya da evden çalışan ama aynı zamanda prestijli bir adrese sahip olmak isteyen kişiler için idealdir.

Evden çalışanlar sanal ofisi kiralayarak sadece prestijli bir adrese sahip olmakla kalmaz aynı zamanda telefon yanıtlama, yönlendirme, posta ve kargoların teslim alınması gibi hizmetlerden de yararlanabilir.

Sanal Ofisin Kullanmak Ne Avantaj Sağlar?

Sanal ofisin en önemli avantajı klasik bir ofise göre karşılaştırılamayacak oranda ekonomik olmasıdır. Klasik bir ofise göre çok daha ucuz olmasının yanı sıra şirket adresi olarak evinizi göstermekten de çok daha prestijli ve profesyonel bir çözümdür.

Sanal Ofis mi? Geleneksel Ofis mi?

Bizix Hazır Ofis, Sanal Ofisin hizmetini verdiği adres merkezi konumda ve lüks ve şık bir iş merkezinde bulunmaktadır. Bir Sanal Ofisi kiralama bedeliyle aynı konumda ve aynı şıklıkta bir ofis kiralanması imkânsızdır. Şehir merkezinde, prestijli bir iş merkezinde sanal ofisi kiralama bedeliyle klasik bir ofis kiralamak isterseniz ulaşımı çok daha zor olabilecek, arka sokaklarda veya hiç de şık olmayan bir ofis kiralayabileceksiniz. Elbette bu durum da müşteri ziyaretleri, toplantılar sırasında işinizi olumsuz etkileyecektir.

Buna rağmen yine de klasik bir ofis için kat kat fazla kira ödemeniz gerekecektir. Ayrıca harcamalarınız sadece kirayla da bitmez. Emlak komisyonu, depozito, aidat, telefon, internet, su, elektrik, sekreter maaşı gibi daha birçok gideriniz olacaktır.

Sekreter tutmazsanız siz ofis dışındayken ziyaretçilerinizin karşılanması, telefonların cevaplanması, posta ve kargoların teslim alınması gibi sorunlarla karşılaşacaksınız. Sanal ofis seçeneğinde ise bu tip sorunlarınız olmayacaktır.

Yukarıdaki örnekten karşılaştırabileceğiniz gibi, eğer sürekli ofis içinde çalışmanız gerekmiyorsa sanal ofis, klasik ofise göre birçok avantajı sunarken; klasik ofis kiralayarak elde edeceğiniz tek avantaj kendinize ait bir çalışma alanına sahip olmak olacaktır. Ancak Bizix Hazır Ofis aynı zamanda hazır ofis kiralama hizmetleri de vermektedir. Yani Sanal Ofisle başladığınız işiniz büyümeye başladığında ve personel gereksiniminiz doğduğunda, iş adresinizi değiştirmeden aynı adreste hazır ofis kiralayarak çalışma alanına sahip olmanız da mümkündür.

Sanal Ofis mi? Home Ofis mi?

Genel görüş şöyle:

“Eğer evden çalışacaksam neden sanal ofisi kiralayayım? evimi iş adresi olarak da gösterebilirim.”

Resmi iş adresinizi eviniz olarak göstermenin ilk aşamada düşünülmeyen birçok sorunlar beraberinde getirebileceğini size hatırlatmak ve bu sorunları listelemek isteriz:

  • Belediye, ev adresinizin ofis olarak kullanıldığını tespit ederse su ve temizlik vergisi maliyetlerinizi artıracaktır. Çünkü evler için uygulanan su ve temizlik vergisi tarifeleri çok daha düşüktür.
  • Müşterilerinizi ev adresinize davet edemeyecek, toplantılarınızı müşterilerinizin ofisinde ya da dışarıda yapmak zorunda kalacaksınız
  • Müşteriniz ofisinizi görmek isteyecektir. Prestijli bir iş adresi işinize saygınlık ve profesyonellik katacaktır.
  • Siz evde yokken telefonlarınız yanıtlanamayacak, posta ve kargolarınız teslim alınamayacaktır.
  • İşiniz büyüdüğünde ve daha büyük ofis alanına ihtiyaç duyduğunuzda adresiniz, telefonunuz ve belki de vergi daireniz değişmek zorunda olacaktır. Oysa sanal ofisten hazır ofis kiralamaya geçerek işiniz büyüdükçe ofisinizi de büyütmeniz imkân dâhilindedir.
  • Evinizi resmi işyeri adresiniz olarak kullanabilmeniz için tüm komşularınızın rızasını almanız gereklidir. Çünkü yasal olarak tek bir komşunuz bile itiraz etse tamamı ev olan bir apartmanda yasal olarak işyeri açılamaz.
  • Sanal Ofisinize şimdi üye olun hizmeti kullanmaya başlayın!

Bir cevap yazın

KAPAT
×
×

Sepet

1
Merhaba,
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Powered by