Otel Yenilemeleri için İpuçları - Süre, Maliyet ve Kalite

Otel Yenilemeleri için İpuçları – Süre, Maliyet ve Kalite

Zamanı geldiğinde yenilemeleri yapılmayan bir otelin başarı oranı değer kaybetmeye mahkumdur. Otel yönetimi istikrar ve verimliliği sürdürmek istiyorsa yapılması gereken en önemli iş, otel yenilemelerini birincil öncelik olarak görmektir.

Mustafa Üstünsöz

Otel yönetimlerinin çoğunlukla öngöremediği şey, aynı anda birden fazla ekip kullanılarak yapılan yenileme çalışmaları, bazı durumlarda daha kısa bir sürede tamamlanan iş, ve daha düşük fiyatlarla tadilat tamamlanmasına yardımcı olur. Bu, taşeron ekiplerin kesintisiz çalışmaya devam etmesine yardımcı olur ve daha kısa bir sürede misafirlerinizin daha az kesintiye uğrayan servisler ile projeyi tamamlayıp misafirlere hazır hale getirmenize yardımcı olabilir.

Başarılı bir yenileme projesinin anahtarı; projenin zaman, maliyet ve kalitesinin standartlarını tanımlamayı içerir.

OTEL YENİLEMELERİ İÇİN EN İYİ ZAMAN NEDİR?

OTEL YENİLEMELERİ İÇİN EN İYİ ZAMAN NEDİR?

Otellerin belirli sürelerde mutlak iyileştirilmesi gerekir, ancak çevrelerinde fiziksel değişiklikler olurken misafirleri mutlu etmek önemlidir. Bazı otelciler yapılarını yenilemek için asla iyi bir zaman olmadığını öngörebilirler.

5 yıldızlı otellerde, bir otelin ticari hayatında temelde üç döngü olduğu bilinir: tazeleme, temel yenileme ve komple yenileme.

  • İlk döngü ilk üç ila altı yıl içinde ortaya çıkabilir: oda başına ortalama 8,000 ila 12,000 ABD Doları arasında, mobilya, ekipman ve donanım tadilatını kapsar.
  • Yaklaşık 12 yıl sonra, temel tadilat gelir ve oda başına ortalama 20.000 dolara mal olur.
  • Son olarak, yaklaşık 50 yıl sonra, oda başına 100.000 $ ‘a kadar mal olabilen devasa bir komple yenileme gelir.

Yenilenen mülkün misafirleri kabul etmeye hazır olmasını istediğiniz optimal zamanı düşünün. “…Oteller, otelin ticari konseptine bağlı olarak, kurumsal müşterilerin azaldığı veya turizm sezonunun sona erdiği mevsimlerde yenileme çalışması yapar”

Her halükârda, tadilatlar esnasında gelir kaybını göz önünde bulundurmalısınız. Bu yüzden en iyisi, hem yenileme periyotu süresindeki hem de yenileme tamamlandıktan sonraki dönemin gelirinize toplam etkisini değerlendirmek daha doğru olur.

Piyasadan haberdar olmak da önemlidir. “Bölgenizde göz önünde bulundurmanız gereken özel bir etkinlik var mı? Rakipleriniz neler yapıyor? Taleplerin azaldığı dönemler hakkındaki tahminler nelerdir ve sezonunuz yükselmeden önce yenilemeleri tamamlayabilir misiniz?”

MALİYET

Otel Yenileme Mal,yeti
6600450

Büyüklüğü ne olursa olsun, otel sahiplerinin ve yatırımcıların, projelerin belirli bir bütçe dahilinde tamamlanmasını sağlayabilmelerinin en iyi yollarından biri, kapsamlı otel deneyimi olan ve tüm yenilemeyi denetlemek için birlikte çalışacak profesyonellerden oluşan bir ekibi bir araya getirmektir. Sürecin başında sadece inşaat uzmanlığına güvenerek yola çıkmak, tipik olarak süre, maliyet ve kalite standartlarını tutturmak için daha düşük olasılık ile hareket etmek demektir. Bunun yerine, planlama yapan çekirdek ekip üyeleri, yatırımcı, operatör, iç mimari ve alt müteahhitleri de içermelidir.

Otelin restoran yenileme maliyetleri her zaman alanın büyüklüğüne, seçilen malzemelere, işçilik vb. İle ilgilidir. Genel kural olarak, sıfırdan bir restoran inşa etmek için gereken asgari yatırım miktarı 200.000 dolardan az olmamalıdır. Buna karşılık bir restoran tadilatı yapıyorsanız, ortalama maliyet 100.000 ABD Dolarından başlayabilir. Ekipman maliyeti, seçiminize bağlı olarak 30.000 ABD Doları ile 100.000 ABD Doları arasında değişmektedir. Eğer leasing yapabilirseniz, başlangıç maliyetinden tasarruf edebilirsiniz.

SÜRE

Otel Yenileme Süresi
6600

Şimdi ne zaman ve ne kadar olduğunu öğrendikten sonra, otel tadilatının ne kadar süreceğini merak ediyoruz.

Yenileme haftalar sürebilir – bazen de aylar. Aşağıda, otel sahiplerinin üstlendiği 3 benzer tadilat projesi örneklenmiştir. – aynı projelerin profesyonel müteahhitler tarafından tamamlanması en az bir – 2 hafta sürecektir.

Süitler veya yatak odalarının yenilenmesi / Medyan maliyeti: 65.000 $ / Süre: 8 ila 10 hafta

  • Komple restoran onarımı / Medyan maliyeti: 60.000 $ / Süre: 8 – 12 hafta
  • Banyo tadilatı / Medyan maliyeti: 26,000 $ / Süre: 2 ila 3 hafta
  • Tasarım kurşun zamanı nedir?

Bizix Hospitality uzmanları yenileme projelerinizi kısa zamanlarda tamamlayabilir. Projenize atandıktan sonra sıkı bir çalışma programını takip eder. Müşteri temsilciniz, hizmetimizden % 100 memnuniyet sağlamanız için yardımınızda olacaktır.

Find this Article in LinkedIn

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfanın Üstüne Git